Temat warsztatu:
Roboty z użyciem zestawów do powierzchniowego testowania odwiertów
Opis warsztatu:
W trakcie zajęć omówione zostaną podstawowe elementy wchodzące w skład zestawu do powierzchniowego testowania odwiertów. Przedstawione zostaną jego zastosowania i zasady kompletowania. Podane zostaną przykłady zagrożeń oraz zasady bezpiecznego prowadzenia prac. Zaprezentowane zostaną różne konfiguracje zestawów.
Warsztat będzie składał się z 2 części. W pierwszej części, trwającej ok. 1,5 godziny prelekcji, omówione zostaną zagadnienia przedstawione w opisie warsztatu. W drugiej części planowane są ćwiczenia w zakresie optymalnego doboru urządzeń wchodzących w skład zestawów do powierzchniowego testowania odwiertów. Zaprezentowane i omówione zostaną efekty pracy poszczególnych zespołów. Przewidziany czas trwania ok. 1 godziny.
Dla kogo?
Warsztat skierowany jest w pierwszej kolejności do studentów 3 roku studiów I stopnia i 1-2 roku studiów II stopnia Wydziałów: Wiertnictwa, Nafty i Gazu; Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska; Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska; Górnictwa i Geoinżynierii. W przypadku wolnych miejsc, do udziału w warsztacie zaprosimy również młodszych studentów.
Prowadzący:
Stanisław Tokarz – staż pracy 29 lat. 12 lat pracy na stanowisku kierownika Grupy Pomiarowej Parametrów Złożowych w SZGNiG w Sanoku oraz ZRG Krosno, 10 lat na stanowisku Głównego Specjalisty ds. Pomiarów Złożowych oraz Zastępca Kierownika Ruchu Zakładu w ZRG Krosno. Od 7 lat starszy specjalista w Dziale Projektowania i Nadzoru Technologicznego w PGNiG Oddział Geologii i Eksploatacji. W pracy zajmowałał się głównie zagadnieniami związanymi z wykonywaniem różnego rodzaju prac, pomiarów i testów w odwiertach nowo odwierconych oraz eksploatowanych. Wykonywane prace obejmowały zarówno te wykonywane na powierzchni, jak i prace wgłębne w odwiertach. W chwili obecnej tematyka, którą się zajmuje obejmuje szeroki zakres prac związanych z fazą prób nowo wierconych odwiertów oraz rekonstrukcjami.
Kiedy?
10 maja 2019, godz. 10:00, warsztat potrwa ok. 3 h
Gdzie?
AGH